۲۳ مهر ۱۳۹۸
مهر ۲۳, ۱۳۹۸

جراحی بینی بسته

مهر ۲۳, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی بینی بسته

جراحان بینی برای انجام جراحی بینی ، از دو روش استفاده می کنند ؛ که آن روش ها تحت عنوان های جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز شناخته می شوند. ما به طور مفصل در مقاله ای جداگانه در رابطه با جراحی بینی باز توضیح داده ایم ، می توانید با مراجعه به این مقاله و مطالعه آن به اطلاعات کاملی در این زمینه دست یابید ؛ در این مقاله قصد داریم شما را با جراحی بینی به روش بسته آشنا نماییم. ( جراح بینی سمنان )

جراحی بینی به روش بسته چیست ؟

در جراحی بینی بسته ، هنگامی که جراح بینی می خواهد برش های عمل بینی را ایجاد کند ، هیچ گونه برشی بر روی سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی کند ، بلکه تمامی برش ها را در ناحیه داخلی حفره های بینی ایجاد می کند و سپس اصلاحات لازم را انجام می دهد ؛ به دلیل ایجاد برش ها در ناحیه داخلی بینی ، جای اسکار های ناشی از جراحی بینی بر روی سطح خارجی پوست باقی نمی ماند.

به علت داخلی بودن برش ها در جراحی بینی بسته ، وسعت دید جراح بینی کم می باشد و به همین علت او نمی تواند تغییرات گسترده ای را در بینی اعمال نماید به همین منظور جراحی های پیچیده که نیاز به ایجاد تغییرات گسترده دارند به این روش ، جراحی نمی شوند.

مزایای جراحی بینی بسته

از مزایای این روش از جراحی بینی می توانیم به مواردی هم چون مدت کوتاه تر جراحی بینی ، باقی نماندن جای اسکارها و غیره اشاره کنیم.

معایب جراحی بینی بسته

جراحی که این روش از جراحی بینی را انتخاب می کند ، باید بسیار ماهر باشد.

عوارض جراحی بسته بینی
عدم ایجاد اصلاحات گسترده
عدم توانایی در تجسم بینی

لازم به ذکر است انتخاب هر یک از این روش ها ، بسته به شرایط بیماران و نظر جراح بینی می باشد ، بنابراین روشی را که جراح بینی برای انجام عمل بینی شما انتخاب می کند بهترین روش است و اصرار به انجام روشی دیگر نکیند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

افرادی که خواستار انجام جراحی بینی هستند به منظور پیشرفت صحیح روند جراحی ، باید نکاتی را قبل از شروع عمل بینی رعایت کنند که آن ها عبارت اند از :

آن ها باید مدتی قبل از شروع عمل بینی ، از مصرف داروهایی مانند پروفن ، ژلوفن که باعث انعقاد خون می شوند پرهیز کنند.
توصیه می شود افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی ، را دارند ؛ مدتی قبل از شروع آن از مصرف الکل و سیگار اجتناب کنند زیرا این موارد اکسیژن رسانی در حین جراحی بینی را مختل می کنند.

هزینه جراحی بینی به روش بسته

هزینه عمل بسته بینی ، به مواردی زیر بستگی دارد :

تجربه جراح بینی
دستمزد جراح بینی
شرایط بیماران
میزان گستردگی جراحی بینی
هزینه اتاق عمل
هزینه بیمارستان یا هزینه کلینیک