۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸

جراحی زیبایی بینی

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی : زیبایی و داشتن چهره ای متناسب برای تمام افراد مهم است اما برخی از افراد به دلایل مادرزادی یا حادثه دچار عدم تناسب اجرای چهره با یکدیگر می شوند.

جراحی بینی یکی از رایج ترین دلایل برقراری تناسب بین اجزای چهره است زیرا اکثریت افراد به اختلالات ظاهری بینی دچار هستند و همین امر از میزان تناسب اجرای چهره می کاهد. ( جراح بینی تهران )

هرچند که برخی از افراد برای برقراری تناسب چهره ، علاوه بر جراحی زیبایی بینی به جراحی زیبایی چانه یا جراحی های دیگر نیز نیازمند هستند ولی به طور معمول عمل زیبایی بینی رایج ترین جراحی زیبایی در بین مردم است.
بعد از جراحی زیبایی بینی

بسیاری از متقاضیان به دلیل ترس از دوران نقاهت یا محدودیت هایی که پس از رینوپلاستی وجود دارد از اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی خودداری می کنند.

در اصل راینوپلاستی هیچ گونه محدودیت جدی را به همراه ندارد و افراد پس از گذشت ۶ ماه قادر به انجام هرگونه فعالیتی هستند.

هرچند که برخی از فعالیت های مانند روابط جنسی ، استفاده از عینک ، عدم شنا کردن و غیره تنها نیاز به ۲ ماه پرهیز دارند.

در نتیجه جراحی بینی محدودیتی را به همراه ندارد و با طی شدن دوره نقاهت و به تثبیت رسیدن ساختار بینی ، بیمار می تواند تمام فعالیت های خود را مانند سابق ادامه دهد.

برای مطلع شدن از نکات دقیق مراقبتی با جراح بینی تان صحبت کنید زیرا نوع بینی در میزان دوره نقاهت تاثیرگذار است.
فرم دهی بینی

برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که چه فرمی مناسب بینی است.

فرم مناسب بینی با توجه به نوع بینی و اجزای دیگر چهره تعیین می شود به همین دلیل توصیه می شود در زمینه فرم دهی بینی با جراح بینی صحبت کنید تا مشاوره های موردنیاز را دریافت کنید و بهترین نتیجه را از عمل زیبایی بینی کسب کنید.

به طور معمول فرم بینی طبیعی مناسب ترین فرم برای بینی جراحی شده است زیرا از همه نظر با اجزای دیگر چهره تناسب دارد و مطابق با استانداردهای زیبایی است.
انواع بینی

بینی از نظر میزان ضخامت پوست به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شود.

بینی استخوانی : پوست بینی استخوانی نازک بوده و استخوان بینی محکم می باشد. بینی های استخوانی ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی زیبایی بینی می باشند و افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند در صورت مراجعه به جراح بینی متبحر و متخصص ، نتیجه ایده آل و مطلوبی را کسب خواهند کرد.
بینی گوشتی : بافت و ساختار بینی های گوشتی ضعیف بوده و پوست این نوع بینی در مقایسه با بینی استخوانی ضخیم تر می باشد. مناسب ترین نوع جراحی برای بینی های گوشتی ، جراحی بینی طبیعی می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به روش باز : در این جراحی برش ها در ناحیه کلوملا ( قسمت بین دو سوراخ بینی ) ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست بینی ، تغییرات توسط جراح بینی اعمال خواهد شد.
جراحی بینی به روش بسته : تفاوت این جراحی با جراحی بینی باز در محل ایجاد برش ها می باشد. در جراحی بینی بسته به بافت پوست بینی آسیبی وارد نخواهد شد و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. این روش بیشتر مناسب افرادیست که بینی آنها ایراد چندانی ندارد. البته این روش به دلیل محدودیت دیدی که برای جراح بینی ایجاد می کند ، اولویت دوم جراحان بینی می باشد.
نتایج جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی : در این نوع بینی ، طبیعی بودن بینی حفظ خواهد شد و تنها ایرادات بینی برطرف خواهد شد. جراحی بینی طبیعی بیشترین طرفدار را در میان آقایان به خود اختصاص داده، چرا که تغییر حالت بیش از حد بینی ، موجب از بین رفتن جذابیت صورت های مردانه خواهد شد.
جراحی بینی فانتزی : این جراحی رایج ترین عمل بینی درمیان بانوان می باشد. در بینی های فانتزی قوس زیبایی به روی پل بینی ایجاد می شود و فاصله نوک بینی تا لب بیشتر از ۱۰۰ درجه می باشد. لازم به ذکر می باشد جراحی بینی فانتزی پر ریسک ترین جراحی است و در صورتی که بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود، علاوه بر بهم ریختن تناسبات صورت فرد موجب بروز مشکلات تنفسی نیز خواهد شد.
جراحی بینی نیمه فانتزی : بینی های نیمه فانتزی نه مانند بینی های فانتزی دارای قوس است و نه به اندازه بینی های طبیعی صاف می باشد. این جراحی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی می باشد.

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

برای تمامی متقاضیان متغیر بودن هزینه رینوپلاستی سوال است و تمایل دارند بدانند چرا جراحان بینی ، دستمرد متغیری دارند.

جراحان بینی بر اساس فاکتورهای متفاوتی ، دستمزد خود را تعیین می کنند به همین دلیل است که هر یک از جراحان بینی ، دستمزد متفاوتی را دریافت می کنند.

نوع بینی ، میزان پیچیدگی جراحی بینی و روش رینوپلاستی ، سه عامل مهم برای تعیین دستمزد جراح بینی می باشند.

در نتیجه برای مطلع شدن از هزینه راینوپلاستی باید به جراح بینی مدنظرتان مراجعه کنید.