۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸

درمان صرع

اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

درمان صرع

بیشتر افراد مبتلا به صرع در مورد درمان صرع نگران هستند و غالبا سوال می پرسند که برای صرع درمانی وجود داد یا درمان بیماری صرع چیست ؟ درمان قطعی صرع وجود دارد ؟ صرع نوعی بیماری مزمن مغزی است که باعث ایجاد تشنج‌های مکرر و غیرقابل‌ تشخیص می‌شود و به عبارت دیگر تشنج، حمله و بروز ناگهانی فعالیت‌های الکتریکی در مغز است. ( متخصص مغز واعصاب )


آیا درمان قطعی برای بیماری صرع وجود دارد ؟

درمان صحیح و مناسب نقش مهمی در بهبود وضعیت بیمار ایفا می‌کند و کیفیت زندگی ‌اش را به ‌شکل قابل‌ توجهی تحت تأثیر قرار می‌دهد.

درمان زودهنگام آن به متخصص مغز و اعصاب بهترین دکتر برای درمان صرع بسیار اهمیت دارد چون مانع از بروز آسیب‌های حاد مغزی ناشی از تشنج‌های طولانی ‌مدت و کنترل ‌نشده و مرگ بی ‌دلیل و ناگهانی در بیمار خواهد شد.

بیشتر افراد مبتلا به صرع قادرند این بیماری را مدیریت کنند. باید توجه داشت که روند مدیریت و درمان صرع تا حد زیادی به شیوه‌ی پاسخ‌ گویی او به درمان و شدت علائم بیماری بستگی دارد.

تحقیقات مختلف برای درمان صرع هم‌چنان در جریان است.

به‌طورکلی، تشنج‌ها به کمک دارودرمانی مهار می‌شوند و قابل کنترل هستند.

درمان صرع
درمان صرع

داروهای ضد صرع : داروهای بیماری صرع از تعداد تشنج‌ ها می ‌کاهد و در بعضی افراد کاملا آن ها را از بین می‌ برد. این داروها درصورتی اثرگذار خواهند بود که دقیقا مطابق تجویز متخصص مغز و اعصاب استفاده شود.

محرک امواج عصبی : این وسیله زیر پوست سینه قرار می‌ گیرد و با تحریک اعصاب گردنی از تشنج جلوگیری خواهد کرد.

رژیم کتوژنیک : این رژیم غذایی حاوی چربی زیاد و کربوهیدرات اندک است و برای کسانی‌ که از درمان‌های دیگر نتیجه‌ی مثبتی دریافت نمی‌کنند بسیار مؤثر می باشد.

جراحی مغز : بخشی از مغز که موجب تشنج است، برداشته یا اصلاح می‌شود.

جراحی مغزی به کاهش و توقف تشنج‌ ها کمک می ‌کندو به این صورت است که ناحیه ‌ای از مغز که موجب ایجاد تشنج است، برداشته می ‌شود.

زمانی‌ که ناحیه‌ی مسئول در ایجاد تشنج‌ها در مغز بزرگ و حیاتی باشد، جراح مسیر عصب را با ایجاد برش‌هایی در مغز دچار وقفه می کند. این عمل از گسترش تشنج به سایر نواحی مغز جلوگیری می‌ نماید.