۲۱ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۱, ۱۳۹۸

رینوپلاستی باز

اسفند ۲۱, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

رینوپلاستی باز

رینوپلاستی باز : در جوامع امروزی زیبایی برای افراد اهمیت بالایی دارد و اکثریت افراد، علل خصوص بانوان به دنبال افزایش زیبایی چهره و اندام هستند.( جراح بینی شیراز )

با یک جستجوی ساده در مرورگرهای اینترنتی به راحتی متوجه می شوید که روش های تهاجمی و غیرتهاجمی بسیار زیادی برای اصلاح ناهنجاری های چهره وجود دارد ولی برخی از آن ها محبوبیت بیشتری دارند.

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از محبوبترین روش های جراحی است که در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی دارد.

بینی از اعضایی است که در زیبایی و تناسب چهره نقش بسیار مهمی دارد و به دلیل مرکزیت بینی در چهره، کوچک ترین اختلال ظاهری بینی نیز می تواند تاثیر منفی برای زیبایی فرد داشته باشد.

رینوپلاستی باز
رینوپلاستی چیست ؟

همانطور که گفته شد رینوپلاستی محبوب ترین جراحی زیبایی است که علاوه بر جوانان در بین میانسالان و نوجوان نیز محبوب بوده و از هر رده سنی متقاضی دارد.

رینوپلاستی تنها جنبه اصلاح ظاهر بینی را ندارد و علاوه بر مشکلات ظاهری بینی منجربه بهبود مشکلات عملکردی بینی نیز می شود.

مشکلات تنفسی ، خروپف و مشکلات مرتبط با بینی توسط جراحی به راحتی برطرف می شوند، به همین دلیل علاوه بر زیبایی فرم بینی برخی از افراد نیز به دلیل بهبود عملکرد بینی اقدام به جراحی بینی می کنند.

رینوپلاستی تنها توسط دو روش باز و بسته انجام می شود و هرگونه روش دیگری چون لیزر ، تنها جنبه تبلیغات و جذب مشتری دارند.

از لیزر به عنوان جدیدترین روش جراحی بینی نام برده می شود اما رینوپلاستی توسط لیزر امکانپذیر نیست.
رینوپلاستی باز چگونه انجام می شود ؟

برای اینکه جراح بینی بتواند به ساختار بینی دسترسی داشته باشد، بینی نیاز به برش دارد که این برش ها، بسته به مهارت جراح بینی و مشکل بینی بر سطح بینی یا داخل بینی زده می شوند.

زمانی که جراح بینی برای دسترسی به ساختار بینی ، علاوه بر برش پره های بینی، برشی بر روی ستون بینی دو پره بینی یا کلوملا نیز ایجاد نماید، رینوپلاستی را به روش باز انجام داده است .

مزیت روش جراحی بینی باز، دید مستقیم جراح بینی به ساختار بینی است زیرا پس از برش کلوملا، پوست بینی از اسکلت بینی جدا می شود تا جراح بینی بتواند به خوبی تغییرات مدنظر را اعمال نماید.

در اصل تفاوت جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته برشی است که جراحان بینی برای انجام رینوپلاستی نیاز دارند.

در ارتباط با روش جراحی بینی به جراح بینی اعتماد کنید زیرا با توجه به مشکل بینی، تشخیص می دهد که چه روشی مناسب تر است.
اقدامات قبل از جراحی بینی

از آن جهت که تاثیر گذارترین عامل در جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی می باشد ، انتخاب او از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین اولین و مهم ترین اقدام انتخاب جراح بینی متخصص و مجرب می باشد.

جلسه با جراح بینی

بیماران باید تمام اطلاعات سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک معالج قرار دهند ، برای نمونه داروهایی که نسبت به آن حساسیت دارند ، مبتلا بودن به بیماری و غیره.

روز قبل از جراحی بینی

بهتر است روز قبل از رینوپلاستی باز ، استحمام کنید زیرا شما تا چند روز بعد از جراحی بینی اجازه رفتن به حمام را ندارید.

آقایان باید قبل از مراجعه به بیمارستان جهت انجام عمل زیبایی بینی ریش و سبیل خود را بتراشند.

روز جراحی بینی

در روز جراحی زیبایی بینی ، بیماران باید ناشتا باشند به همین علت توصیه می شود از ۸ ساعت قبل از عمل زیبایی بینی از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

بهتر است بانوان زمانی که جهت جراحی زیبایی بینی ، به بیمارستان یا کلینیک مراجعه می کنند بدون آرایش باشند و زیورآلات نیز به همراه نداشته باشند.

همراه داشتن سوابق پزشکی در روز عمل زیبایی بینی ، بسیار مهم است بنابراین مدارک پزشکی خود را فراموش نکنید.

بهتر است مراجعه کنندگان جهت عمل زیبایی بینی ، با یک همراه در بیمارستان حضور یابند.

مراقبت های بعد از عمل بینی

رژیم غذایی

بیماران باید بعد از رینوپلاستی باز ، از مصرف مواد غذایی سفت پرهیز کنند و در عوض غذاهای نرم و آبکی مصرف کنند.

مصرف ادویه و نمک ، در افزایش تورم بعد از عمل بینی بسیار تاثیر گذار است بنابراین تا مدتی مصرف این موارد را به حداقل برسانید.

مصرف آب آناناس و آب کرفس به کاهش تورم و کبودی کمک بسیار زیادی می کند و بیماران می توانند این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

تورم کبودی

موارد بسیار زیادی هم چون مصرف سیگار ، الکل ، گرما ، خم کردن سر به سمت پایین و غیره در افزایش تورم و کبودی بیماران تاثیر گذار است ، بنابراین بیماران باید در این موارد بسیار دقت کنند.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

خوابیدن بر روی پهلو و شکم باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود به همین علت توصیه می شود بیماران طاق باز بخوابند ، علاوه بر آن قرار دادن دو بالش در زیر سر و بلند تر شدن سر از بدن باعث کاهش ورم بیماران می شود.

ورزش

انجام ورزش های سبک بعد از گذشت ۱ ماه از عمل بینی ، اشکال ندارد ؛ اما انجام ورزش های سنگین که احتمال فشار آمدن به بینی در آن وجود دارد توصیه نمی شود.