۱۵ بهمن ۱۳۹۸
بهمن ۱۵, ۱۳۹۸

عمل لوزه

بهمن ۱۵, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

عمل لوزه

عمل لوزه : لوزه ها بخشی از سیستم ایمنی بدن بوده و دو غده کوچک در کناره های گلو هستند ، لوزه ها از ورود میکروب ها از راه دهان به بدن جلوگیری می کنند به همین دلیل کوچک ترین آسیب لوزه منجربه اختلال در سیستم ایمنی می شود. ( دکتر بهزاد شهرجردی )

در اصل لوزه ها بافت هایی هستند که در غدد لنفاوی وجود دارند و افزایش سایز یا عفونت آن ها مشکلاتی برای افراد به همراه دارد.

التهاب و تورم لوزه بیشتر از بزرگسالان در بین کودکان شایع است و در صورتی که والدین مشکلاتی در تنفس و بلع غذای کودک خود حس کردند باید برای درمان و معالجه کودک خود اقدامات لازم را انجام دهند.

علائم التهاب لوزه

درد شدید گلو
آبسه لثه
گرفتگی بینی
دشوار شدن خوردن غذا
خر و پف
بوی بد دهان

در کل بزرگ شدن لوزه ها یا عفونت آن ها منجربه مشکلات تنفسی ، عفونت گوش و سینوس ها می شود زیرا لوزه و لوزه سوم یا آنوئید در دهان و پشت دریچه های بینی قرار دارند.

درمان بیماری مرتبط با لوزه

همانطور که گفته شد لوزه ها در دو طرف گلو هستند و همین امر باعث می شود تا بیماران از انجام جراحی لوزه واهمه داشته باشد ولی بیماران باید بدانند که جراحی لوزه بهترین و قطعی ترین روش برای درمان بیماری های مرتبط با لوزه است.

درد و ناراحتی در گلو پس از عمل لوزه طبیعی است و اگر روند بهبود به خوبی پیش برود بعد از گذشت ۶ الی ۶ روز درد افزایش نیز پیدا می کند.

به همین دلیل افزایش درد جای نگرانی ندارد و دلیل افزایش درد ،غشای سفید رنگ روی محل جراحی است که کشیده می شود و در حال بهبود است.

خون دماغ شدن یا وجود لکه های سفید نیز طبیعی است و در صورتی که خونریزی بیش از اندازه بود یا قطع نشد نیاز است که به دکتر متخصص مراجعه کنید.

هزینه عمل لوزه

متخصص گوش و حلق و بینی به خوبی می توان بیماری لوزه را درمان کند بنابراین بهتر است برای انجام عمل لوزه به یک متخصص مراجعه کنید.

لوزه ها جز سیستم دفاعی بدن هستند به همین دلیل نباید نسبت به درمان بیماری های مرتبط با لوزه کوتاهی کرد.

پس از اینکه متخصص گوش و گلو و بینی تایید کرد که فرد نیاز به جراحی لوزه دارد می توانید هزینه جراحی لوزه را با توجه به دستمزد جراح متخصص جویا شوید.

هزینه های بیمارستان و مبلغ دریافتی جراح متخصص از عوامل تعیین کننده هزینه هستند.