۱۷ تیر ۱۳۹۹
تیر ۱۷, ۱۳۹۹

لیزر موهای زائد

تیر ۱۷, ۱۳۹۹ ۰ دیدگاه

در مورد لیزر موهای زائد

در نواحی مختلف بدن به خصوص پشت لب، ناحیه تناسلی، زیر بغل، دست ها و پاها موهایی به طور ناخواسته رشد می کنند که برای افراد ناراحت کننده بوده و انسان همواره به دنبال راهی برای خلاصی از دست آن ها بوده است. لیزر موهای زائد روشی نوین و موثر است که موجب تخریب فولیکول موها شده و آن ها را برای همیشه از بین می برد. ( کلینیک پوست و مو در زاهدان )

در گذشته و برای از بین بردن موهای زائد ، افراد از روش های مختلفی همچون بهره گیری از پودرهای موبر، محلول های شیمیایی، بندانداختن، موچین و غیره استفاده می کردند که رضایت لازم را برای آن ها به دنبال نداشت زیرا:

موقتی بودند.
در افراد حساسیت ایجاد می کردند.
برخی از آن ها با درد زیادی همراه بودند.
عوارضی همچون تیره شدن و شل شدن پوست را به همراه داشتند.

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد به چه صورت است؟
لیزر با گذاشتن کمترین اثر ممکن بر روی بافت های مجاور و با منطبق کردن طول موج مشخصی از نور و طول مدت پالس، به روی بافت هدف تاثیر بهینه ای می گذارد.

نور لیزر هنگام مواجهه با هر چیزی که رنگ تیره ای داشته باشد به آن حرارت داده و آن را می سوزاند. به همین دلیل نور لیزر هنگام برخورد با موهای تیره رنگ به آن ها حرارت می دهد که این امر منجر به آسیب دیدن فولیکول مو و در نهایت از بین رفتن آن می گردد.

نور لیزر توسط ملانین که ماده ای در ساقه و فولیکول مو است جذب شده و به انرژی گرمایی تبدیل می شود، با این کار دمای مو افزایش خواهد یافت و اگر میزان این افزایش زیاد باشد ریشه مو خواهد سوخت.

عوامل تاثیرگذار در نتیجه لیزر موهای زائد
۳ عاملی که در ذیل آورده ایم بیشترین تاثیر را در نتیجه از بین بردن موهای زائد با لیزر دارند:

انتخاب صحیح دستگاه لیزر
درمان مشکلات هورمونی در صورت ابتلای فرد به آن ها
انتخاب صحیح درجه لیزر
کامل کردن دوره لیزر در زمان تعیین شده
از جمله تاثیرگذارترین دستگاه های لیزر موجود برای رفع موهای زائد می توان به لیزر دایود GME linscan ساخت آلمان و همچنین دستگاه لیزر الکساندریت کندلا ۲۰۲۰ اشاره نمود.

در گذشته انجام لیزر بر روی افرادی که پوست تیره رنگ داشتند با نتیجه رضایت بخشی همراه نبود ولی امروزه دستگاه الکساندرایت کندلا با تولید طول موج های ۷۵۵ و همچنین ۱۰۶۴ نانومتری نتایج بسیار مطلوبی را برای همه افراد با هر رنگ پوستی رقم می زند.

لیزر دایود با طول موج ۸۰۸ نانومتر دارای عمق نفوذ بیشتری به پوست بوده و برای پوستهای تیره تر مناسب است. اگر چه لیزر الکساندریت با طول موج ۷۵۵ نانومتر برای پوست های روشن تر استفاده می شود ولی لیزر الکساندریت کندلا واقعا یک استثنا بوده و برای تمام انواع پوست قابل تنظیم می باشد.

لیزر الکس کندلا ۲۰۲۰ ساخت آمریکا را به جرات می توان برترین و سریع ترین دستگاه لیزر موی زائد در جهان دانست.

سیستم کولینگ منحصر به فرد و اختصاصی لیزر کندلا (dcd) نوید دهنده یک لیزر سریع و بدون درد می باشد.

لازم به ذکر است که تنها تعداد محدودی از کلینیک های موجود در ایران از این دستگاه بهره مند هستند که کلینیک تخصصی پوست و مو سیما طب زاهدان یکی از این کلینیک هاست. این کلینیک زیبایی با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا، بهترین و معتبرترین برند مواد موجود و زبده ترین متخصصین به ارائه خدمات لیزر موهای زائد در زاهدان و سایر روش های جوانسازی پوست در این شهر می پردازد.​