۲۰ اسفند ۱۳۹۸
اسفند ۲۰, ۱۳۹۸

پروتز چانه

اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

پروتز چانه

پروتز چانه از انواع جراحی های زیبایی صورت می باشد که به منظور زاویه سازی و به وجود آوردن تناسب در چهره فرد انجام می گیرد. افرادی که دارای چانه هایی کوچک و ظریف بوده یا چانه آن ها دچار عقب رفتگی است می توانند به کمک عمل پروتـز چانه مشکل خود را برطرف سازند. ( دکتر بابک خسرویان )
پروتز چانه مناسب چه افرادی می باشد

انجام عمل پروتز چانه برای اشخاص نام برده شده در زیر می تواند مفید باشد:

کسانی که دارای چانه باریک هستند.
افرادی که چانه آن ها عقب تر از پیشانیشان است.
اشخاصی که دارای چانه های تیز یا مربعی هستند.
کسانی که چانه کوتاه داشته و غبغب در صورتشان کاملا آشکار شده است.
بیمارانی که چانه ای ضعیف دارند و عضله چانه آن ها دائما دچار انقباض می شود.
افرادی که دارای چانه کوچک بوده که این امر چهره ای گرد و نازیبا برای او ایجاد کرده است.

پروتز چانه
فواید و مزایای پروتز چانه

شخصی که پروتـز چانه انجام می دهد از ویژگی های زیر بهرمند می گردد:

به وجود آمدن تناسب بین اجزای صورت
جلو آمدن چانه و در اثر آن کوچک به نظر رسیدن بینی
از بین رفتن چال و فرو رفتگی بیش از اندازه موجود بر روی چانه
افزایش ارتفاع عمودی و عرض چانه که سبب زاویه دار شدن صورت و ناپیدا شدن غبغب می شود

نحوه انجام پروتز چانه

پروتـز چانه به عنوان یکی از روش های اصلاح و تقویت چانه بوده که طی آن برشی بر روی پوست زیر چانه یا در داخل دهان انجام می گیرد. پروتز مناسب برای صورت شما باید قبل از عمل آماده شده و طی عمل جراحی در ناحیه جلوی استخوان فک تعبیه گردد.

چنانچه از برش خارجی برای عمل پروتـز چانه استفاده شود جایگذاری پروتز با دقت بیشتری انجام گرفته و احتمال بروز عفونت نیز بسیار کم است و اگر از برش داخلی برای این کار بهره گرفته شود ، اسکار ناشی از آن برای دیگران قابل رویت نخواهد بود.
دوره نقاهت پروتز چانه

دوره نقاهت پروتز چانه بسیار کوتاه بوده و اغلب بیمارانی که جراحی پروتز چانه انجام می دهند می توانند پس از گذشت ۵ تا ۷ روز به محل کار خود بازگردند. در این دوران می توانید به تماشای تلویزیون بپردازید اما حدالامکان از انجام فعالیت هایی مثل حرف زدن و جویدن مواد سفت خودداری نمایید. ورم بعد از پروتز چانه با رعایت مراقبت های بعد از عمل معمولا بین ۱ تا ۲ هفته به طور کامل بهبود می یابد.

ممکن است لب پایین و چانه شما تا مدتی بی حس شده و لب بالایی متورم و سفت گردد که موجب اختلال در صحبت کردن شما خواهد شد. در نظر داشته باشید که این موضوع نگران کننده نیست و با گذشت ۲ هفته به مرور برطرف خواهد شد.
هزینه پروتز چانه

به منظور کسب اطلاع از هزینه پروتز چانه باید ابتدا به مطب پزشک مورد نظر مراجعه نموده و معاینات لازم را انجام دهید سپس با مشاوره در مورد نوع و مدل پروتز متناسب با چهره خود ، می توانید نسبت به قیمت آن نیز آگاه گردید.